Telewizor LCD, smartfony

Choć telewizor LCD jest stałym widokiem w wielu polskich domach, nim do tego doszło, ekrany ciekłokrystaliczne musiały przejść naprawdę długą drogę.

Z początku bowiem każdy telewizor LCD wyprodukowany przez największe firmy był niezwykle drogim domowym gadżetem, na który stać było nielicznych. Dziś na szczęście technologia poszła do przodu, a co za tym idzie, drastycznie zmniejszyły się koszty produkcji tego typu sprzętu. Co nam to daje?

Otóż telewizor LCD dla przeciętnego użytkownika możemy już kupić za kilkaset złotych. Mimo niskiej ceny posiada on jednak dość dobrą jakość obrazu, odpowiednie rozmiary i kilka nowoczesnych złączy, które pozwalają na podłączenie np. odtwarzacza DVD, lub konsoli. Wszystko po to, abyśmy w domowym zaciszu mogli delektować się ostrym obrazem.

Smartfony to specjalny rodzaj telefonów komórkowych, który posiada szereg dodatkowych funkcji. Nazwa ta została nadana tym urządzeniom, które oprócz możliwości dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych oferują swoim użytkownikom znacznie bardziej rozbudowane możliwości.

Wszystkie smartfony posiadają bowiem możliwość połączenia z internetem, co daje naprawdę duże pole do popisu. Dzięki nim sprawdzimy pocztę w każdym miejscu, w którym będziemy w stanie złapać zasięg sieci komórkowej.

Smartfony wyposażono również w systemy operacyjne z możliwością dostosowania ich do każdego użytkownika. Dlatego oprócz zmiany tapety i melodyjek możemy również doinstalować dodatkowe aplikacje, które znacznie rozbudowują funkcje naszego telefonu. Może stać się on zarówno prywatnym asystentem biznesowym, jak i konsolą do gier.